CZ EN DE
Zimní
Počasí

Apartmány Aber

Nově zrekonstruovaná jednopatrová vila  Aber se třemi apartmány leží v centru obce Abertamy a nabízí ubytování v soukromí. Je ideálním zázemím pro letní i zimní rekreaci v Krušných horách V nadmořské výšce 900 m.n.m.  s výhledem na Plešivec 1028 m.n.m. je již součástí  náhorní planiny Krušných hor jako počátečního bodu  výletů na hřebeny a horské louky   Přitom se všemi vymoženostmi ubytování v centru obce s obchody (20m), dopravní dostupností a parkováním, které oceníte zvláště v zimních měsících.

Nejblíže je dostupný (5 min autem) Skiareál Plešivec s velkým množstvím sjezdovek od modrých, přes červené a černé, pro děti školičky.  Zprovoznění všech sjezdovek je závislé na sněhových podmínkách. Při ideálních sněhových podmínkách lze na lyžích dojet do skiareálu od apartmánů. V sezóně jezdí do areálu skibus. Aktuální stav zprovozněnýcch sjezdovek a informací hledejte na https://skiarealplesivec.com/cs

Z Abertam je možno navšívit i další areály: Pernink pro děti (10 minut autem), Potůčky (20 min autem) Neklid 1(15 minut autem), Klínovec (20 minut autem)

Z obce vede napojení na Krušnohorskou magistrálu, v zimě upravovanou jako běžeckou stopu pro volný i klasický způsob užívanou běžkaři a v létě  cykloturisty, která vede po celém hřebenu Krušných hor a je volně propojena s trasami přes hranice do Německa. Pláně náhorní plošiny s příznivým větrem jsou v zimě vhodné pro stále více rozšířený sport kiting. V blízkém okolí do 10km jsou vhodné možnosti pro regeneraci sil buď v aquaparku v Jáchymově, nebo v nedaleké horské obci Potůčky – bazén, sauna vířivka.

Sauna (infra i finská) ve vile Aber k dispozii za úplatu.

Abertamy v Krušných horách nabízejí možnost strávit aktivní dovolenou s výlety za  pozorováním horské fauny a flóry, poznáváním historie a tradic oblasti (muzea, naučné stezky).